Wszystko na temat ciąży

MEDYCYNA-PERINATALNA.PL

Liść laurowy na odchudzanie. Czy to dobry sposób na redukcję?

Liść laurowy (tzw. liść bobkowy) to pochodzący z regionu Morza Śródziemnego liść wawrzyna szlacheckiego. Znana i ceniona przyprawa, którą wykorzystuje się do przygotowywania wielu potraw.

Aromatyczny zapach liścia laurowego to nie tylko sposób na przyprawienie bigosu, kapuśniaka czy galarety drobiowej. To także, cenny produkt wykorzystywany przez medycynę niekonwencjonalną. Liść laurowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie.

Liść laurowy – multum właściwości pro-zdrowotnych

Większość z nas kojarzy liść laurowy jako przyprawę. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że liść laurowy to także produkt wykorzystywany w tzw. ziołolecznictwie. Jego właściwości wykorzystywane są między innymi:

  • w leczeniu kaszlu
  • w leczeniu zaburzeń ukrwienia
  • w domowym leczeniu ran i przy schorzeniach skóry

Dość często, liść laurowy stosuje się również w przypadku reumatyzmu. Nie mniej, wszystkie powyższe właściwości – nie przynoszą liściowi laurowemu takiej popularności, jak ma to miejsce w przypadku potencjalnych właściwości odchudzających.

Liść laurowy na odchudzanie. Czy faktycznie odchudza?

Niemal cały świat zmaga się z problemem nadwagi i otyłości. W chwili obecnej szacuje się, że liczba osób z nadwagą oscyluje w granicach 1 700 000 000 osób. Skala problemu jest przeogromna. – podają eksperci z FitPoradnia.pl.

Biorąc powyższe pod uwagę, możemy dojść do jednoznacznego wniosku – mamy do czynienia z prawdziwą epidemią, dlatego trudno się dziwić, że ludzie uciekają się do realizacji rozmaitych sposób na odchudzanie. Jedną z metod, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności jest stosowanie liścia laurowego na odchudzanie.

Na pytanie czy liść laurowy to skuteczne rozwiązanie na odchudzanie, trudno odpowiedzieć – brakuje bowiem rzetelnych badań, które jednoznacznie wskazują na potencjalne właściwości odchudzające tej rośliny. Jedno jest jednak pewne – liść laurowy pozytywnie wpływa na poziom glukozy i cholesterolu we krwi – co oznacza, że jego stosowanie przy odchudzaniu jest jak najbardziej wskazane.

W jakiej formie stosować liść laurowy na odchudzanie?

Każdy z nas choć raz natrafił na liść laurowy w zupie, bigosie lub innym daniu. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nie jest od zjadliwy – jest twardy, ma ostre krawędzie, a i jego smak – nie należy do najprzyjemniejszych. Jak zatem stosować liść laurowy na odchudzanie?

Liść laurowy można zaparzyć i pić napar, którego smak – co prawda pozostawia wiele do życzenia, ale jest jak najbardziej do przełknięcia. Takie wykorzystanie liścia laurowego znalazło spore uznanie wśród celebrytów. Swojego czasu, była to dosyć głośna metoda, która promowano w social mediach – głównie na instagramie.

Jakie efekty daje liść laurowy na odchudzanie?

Liść laurowy to produkt, który na co dzień wykorzystywany jest w kuchni. Nie każdy ma świadomość o jego dobroczynnym wpływie na zdrowie. Co zrozumiałe – efekty stosowania liścia laurowego, nie są mierzalne, tzn. nie jesteśmy w stanie zweryfikować w jakim stopniu liść laurowy wpłynął na nasze zdrowie.

W przypadku efektów i wpływu na odchudzanie – jest bardzo podobnie. Nie ma fizycznej możliwości, aby określić – ile kilogramów więcej schudliśmy za sprawą stosowania liścia laurowego.

Oczywiście, w sieci możemy znaleźć multum różnych opinii, które mogą nam sugerować ile schudniemy stosując liść laurowy – nie mniej, należy tego typu sugestie traktować z bardzo dużym dystansem – choćby z tego względu, że każdy organizm jest inny. Nie wspominając już o tym, że ludzie stosują inne diety oraz różni ich poziom aktywności fizycznej.

Czy warto stosować liść laurowy na odchudzanie?

Liść laurowy to – bez cienia wątpliwości – bardzo ciekawa propozycja na wspomaganie odchudzania. Należy mieć jednak świadomość, że żadna – absolutnie żadna – mikstura nie da nam spektakularnych rezultatów. Liść laurowy stanowi tylko i wyłącznie uzupełnienie diety.

 

 

 

 

 

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Wszystko na temat ciąży

Theme by Anders Norén