Wszystko na temat ciąży

MEDYCYNA-PERINATALNA.PL

Czystek w ciąży – czy można stosować?

Ziołolecznictwo w dzisiejszych czasach nie jest tak popularne, jak miało to miejsce jeszcze kilka dekad temu. Zdecydowanie rzadziej wykorzystujemy zioła w celu tworzenia kosmetyków i leków. Wyjątkiem jest czystek, którego popularność nigdy nie słabnie. Wszystko to jest wynikiem bardzo wysokiej skuteczności.

Czystek w ciąży
Ze względu na szerokie właściwości pro-zdrowotne, wiele kobiet zadaje swoim lekarzom pytanie – „czy można stosować czystek w ciąży?”. Odpowiedź na te pytanie może być tylko jedna: TAK.

Czystek to roślina zielna, która nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jej stosowanie jest możliwe, a nawet zalecane w ciąży, choć jak w przypadku każdego środka – warto skonsultować to z lekarzem prowadzącym.

Czystek – właściwości pro-zdrowotne

Czystek i jego właściwości znane są już od początków XX wieku. To właśnie wtedy stwierdzono silne działanie antybakteryjne i antywirusowe. Początkowo roślina ta wykorzystywana była tylko w leczeniu niektórych dolegliwości. Dzisiejsza wiedza pozwala wykorzystywać herbatę z czystka w zdecydowanie większej liczbie przypadków.

Przede wszystkim czystek nadal jest środkiem, który znajduje zastosowanie przy chorobach wirusowych (opryszczka, wirus ptasiej grypy) i bakteryjnych. Ponadto, powszechnie stosuje się go również w zwalczaniu różnych grzybów, gronkowców i drobnoustrojów.

Czystek znany jest również z właściwości wspomagających walkę z komórkami nowotworowymi. Wynika to z faktu wysokiej zawartości polifenoli w tej roślinie. Te organiczne związki chemiczne wykazują silne działanie przeciw-utleniające.

Dodatkowo, herbata z czystkiem może stanowić wsparcie dla leczenie boreliozy (hamuje wzrost nowych bakterii Borelli).

Czystek i jego właściwości odchudzające
Jedną z największych zalet czystka jest to, że wspomaga procesy redukcyjne. Dzięki temu, będąc w ciąży możemy lepiej kontrolować wagę. Oczywiście, czystek nie jest środkiem, który wykona za nas całą pracę. Pomoże jedynie przyśpieszyć metabolizm, oczyścić organizm z toksyn oraz wzmocnić system trawienny. To wszystko, ma ogromny wpływ na proces redukcji tkanki tłuszczowej.

Czystek – dostępne formy suplementu

Zdecydowanie najpopularniejszą formą tego suplementu jest herbata. Napary z czystka to jednak nie wszystko. Aktualnie do dyspozycji konsumentów dostępne są również tabletki z wyciągiem z czystka (vide: Cistus Plus). Biorąc pod uwagę charakterystyczny smak herbaty, kapsułki wydają się być znacznie wygodniejszym rozwiązaniem.

Czystek – opinie

Opinia na temat czystka jest nieskazitelna. Naprawdę trudno doszukać się jakichkolwiek negatywnych recenzji preparatów opartych na tej roślinie. Brak skutków ubocznych, wysoka skuteczność i szybkość działania sprawiają, że produkt ten cieszy się ogromną popularnością. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opinii, które nadesłali nasi czytelnicy.

 

Kinga, 28 lat, Sochaczew
Generalnie nie jestem zwolenniczką suplementów diety, nie mniej jednak robię wyjątek dla herbaty z czystka. Co prawda jej smak – mówiąc delikatnie – pozostawia wiele do życzenia, ale sam napar robi różnicę. Przed zastosowaniem czystka – wizytowałam lekarzy co najmniej kilka razy na kwartał. Teraz, do lekarza chodzę naprawdę sporadycznie. Mój organizm został mocno wzmocniony, co niewątpliwie jest zasługą herbaty z czystka.

 

Marcin, 26 lat, Poznań
Powiedzieć, że czystek działa to jak nie powiedzieć nic. Ten środek to coś absolutnie fantastycznego! Bez względu na to co można dzięki niemu osiągnąć, warto wiedzieć, że działa on wielopłaszczyznowo i co kluczowe – nie powoduje ŻADNYCH reakcji niepożądanych. Co to oznacza? Nie mamy nic do stracenia, a do zyskania jest naprawdę wiele. Dlatego też, ochoczo sięgam po ten preparat. Jest po prostu fantastyczny.

 

Malwina, 31 lat, Mikołajki
Czy Czystek jest skuteczny? A czy słoń ma trąbę? OCZYWISTOŚĆ. Dla mnie czystek to coś, co jest elementem mojej diety. Nie traktuję tego jako suplement, po prostu stosuję od lat. Zresztą, podaję go wszystkim – mężowi, dzieciom. Efekty? Wizyty u lekarza z infekcjami: 0.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Wszystko na temat ciąży

Theme by Anders Norén